profili i kompanisė

41,419286 N    -    19,714161 E

     mbi njė milion njerėz nė vit, qė udhėtojnė nga SHQIPĖRIA drejt botės kanė mundėsi tė zgjedhin mes produkteve unike tė dyqanit duty free shop nė terminalin e ri tė pasagjerėve nė sallėn e tranzitit tė aeroportit "nėnė tereza", nė rinas. dhe janė tė shumtė ata qė nuk mund t’i rezistojnė kombinimit tė pėrkryer cilėsi – ēmim, tė ofruar nė dyqanin tonė.

    

     markat ndėrkombėtare pėrfshijnė kategoritė nė vijim:

  • parfume & kozmetikė,

  • pije alkolike,

  • aksesorė,

  • produkte duhani,

  • ēokollata dhe ėmbėlsira,

  • konfeksione.

     "albanian duty free distribution" ka mė shumė se dy vjet qė ka filluar edhe tregtimin e produkteve shqiptare. kjo politikė e shoqėrisė nė bashkėpunim edhe me kėta prodhues shqiptar shėrben pėr rritjen dhe njohjen e kėtyre produkteve nė vendet mbarė botėrore si edhe tashmė ėshtė pėrgatitur pėr tė lėshuar nė treg njė gamė tė plotė produktesh tė bazuara nė eksperiencėn dhe emrin e mirė qė kėto kompani kanė krijuar nė treg.

 

     ndėrtimi i aeroportit tė ri tė rinasit ia ndryshoi fytyrėn Shqipėrisė, duke e afruar vendin njė hap mė tej pranė europės. edhe "slbanian duty free distribution” nuk mbetet pas nė kėtė drejtim, duke vepruar nė bazė tė njė filozofie menaxhimi dhe shėrbimi bashkėkohor, qė synojnė t’i ofrojnė konsumatorit final njė produkt sa mė cilėsor.

 

     epėrsia kryesore e "albanian duty free distribution" ėshtė njė kombinim i eksperiencės shumėvjeēare nė shitjen me pakicė dhe produkteve cilėsore e tė markuara, me njė shėrbim shumė tė mirė tė klientėve, e mbėshtetur nė njė staf nga mė ekspertėt nė shitje dhe mirėmbajtje. si rezultat "albanian duty free distribution" deri tani ka arritur tė pėrballojė mė sė miri nevojat e klientėve tė tij. "albanian duty free Distribution" (ADFD) ėshtė njė lidhje e pandashme dhe e pėrkryer e eksperiencės mbarėbotėrore nė shitjet me pakicė dhe menaxhimin zinxhir tė furnizimit tė kombinuar me njė eksperiencė shumė vjeēare lokale e ADFD-sė, bashkėpunim ky qė do t'i japė aeroportit ndėrkombėtar tė tiranės (tirana international airport - TIA) njė avantazh domethėnės konkurues nė zhvillimin e mėtejshėm tė biznesit tė shitjes me pakicė nė njė mjedis tregtar kėrkues e tė shpejtė. 

 

pėrse duhet tė na vizitoni?

 

     njė standart i lartė shėrbimi, produkte tė markave ndėrkombėtare tė cilėsisė sė lartė dhe mbi tė gjitha ēmime mjaft konkuruese, e bėjnė dyqanin DUTY FREE SHOP, njė destinacion tė pashmangshėm, pėrpara fluturimit tuaj. mos e humbisni rastin tė vizitoni dyqanin tonė. tė jeni tė sigurtė qė ēmimet tona janė mė tė lira se nė ēdo aeroport tjetėr tė mbarė botės.

 

po ju bėjmė njė udhėtim imagjinar nė dyqanin tonė:

 

     pjesė integrale e konceptit shop - in - shop, "albanian duty free distribution" shpk pėr operacione DUTY FREEtia paraqet pėrshkrimi i kategorisė parfume dhe kozmetikė, pije alkoolike dhe liker, ēokollata e biskota, duhan dhe aksesorė me ndarje site tė optimizuara. nė mjedisin tė shitjes me pakicė "ku koha ėshtė kaq e rėndėsishme", ekspozimet kanė nevojė tė drejtojnė klientin nė sa mė shumė sektorė shitje qė tė jetė e mundur, me mbi 4'000 produkte nga mė tepėr se 100 prodhues tė mallrave tė markuara dhe ėshtė e aftė qė tu ofrojė klientėve njė gamė unike produktesh marke ndėrkombėtare.

 

     furnizimi, mirėmbatja dhe shėrbimi, asistenca e konsulenca janė ato qė e bėjnė dyqanin tonė unik:

 

     furnizim. "albanian duty free distribution" ofron pothuajse tė gjithė gamėn e produkteve tė disponueshėm sot nė tregun shqiptar dhe atė ndėrkombėtar.

 

     mirėmbajtje dhe shėrbime. "albanian duty free distribution" mbėshtet tė gjithė klientėt e saj me suport nga stafi i saj i cili ėshtė i aftė qė nė ēdo moment tė identifikojė dhe zgjidhė ēfarėdo lloj problemi teknik ose tė kėnaqė ēdo dėshirė qė mund tė ndeshet tek klientėt e tij.

 

     asistencė dhe konsulencė. kjo ėshtė risia e re e "albanian duty free distribution" e krijuar pėr t’ju pėrgjigjur 100% kėrkesave tė reja tė klientėve. avantazhi Ynė nė kėtė drejtim ėshtė cilėsia.

 

shėrbimet tona!

 

     shėrbimet tona mund tė kategorizohen nė:  

 

     shėrbimet e vendosjes. nė filozofinė e "albanian duty free distribution" asnjėherė nuk ka ekzistuar koncepti i shitjes “as - is”. produktet e tregtuara nga "albanian duty free distribution" janė shoqėruar gjithmonė me njė proēes tė integrimit tė tyre nė infrastrukturat egzistuese tė klientėve tanė.

 

     shėrbimi mbas shitjes. si njė shitės produktesh tė gatshme, "albanian duty free distribution" ka natyrisht pjesė integrale tė tij edhe shėrbimin mbas shitjes i cili nėnkupton jo vetėm shėrbimin e garancisė sė produkteve tė shitura por edhe ēdo lloj suporti nė lidhje me produktet e shitura. nė kėtė kėndvėshtrim ky lloj shėrbimi nuk ėshtė i limituar vetėm tek klientėt tanė tė produkteve. ky shėrbim pėrveē pjesės sė vet nė tė ardhurat e kompanisė ka edhe njė rol tė konsiderueshėm nė marketing duke afruar tek "albanian duty free distribution" njė konsumator tė kėnaqur nga investimi i vet.

 

     shėrbimet e mirėmbajtjes. tė rrjedhura nga grupi i mėsipėrm, kėto lloj shėrbimesh janė bėrė tashmė njė produkt i ofruar gjerėsisht nė treg nga "albanian duty free distribution". duke u bazuar nė burimet e saj njerėzore, kompania jo vetėm ka zhvilluar sistemin e mirėmbajtjes sė produkteve tė shitura prej saj por ofron edhe shėrbime mirėmbajtjeje tė personalizuara pėr klientė potenciale nė pėrputhje me nevojat e tyre.

 

     konsulenca. prania e gjatė nė treg ka bėrė tė mundur qė "albanian duty free distribution" tė ketė tė zhvilluar gjithashtu edhe sektorin e “performance” duke u mbėshtetur nė eksperiencėn e krijuar gjatė trajtimit tė produkteve tė tregtuara nė vite. gjithashtu zgjidhjet e kėrkuara dhe tė dhėna pėr klientėt tanė, pėrveēse kanė kėnaqur totalisht kėrkesat e tyre, kanė krijuar edhe bazėn e nevojshme tė eksperiencės.

 

objektivat dhe vizioni ynė!

 

     qėllimi primar i "albanian duty free distribution" ka qenė dhe do tė jetė gjetja e zgjidhjeve pėr klientėt e tij. Kompania jep njė gamė tė gjerė produktesh dhe linja tė ndryshme duke ofruar edhe asistencė dhe konsulencė pėr pėrdorimet e produkteve tė veēanta, sidomos ato kozmetike.

 

     vizioni ynė ėshtė i qartė dhe ėshtė mbėshtetur tėrėsisht nė mundėsitė tona reale, duke qenė sa mė afėr nevojave tė klientit dhe duke i pėrmbushur ato nė kohė rekord duke patur parasysh se "albania duty free distribution" ka KLIENTĖ TĖ SHPEJTĖ, janė tė gjithė pasagjerėt qė largohen nga Shqipėria.

 

     objektivi primar i "albanian duty free distribution" shpk ėshtė tė gjenerojė sa mė shumė tė ardhura nga sektori i shėrbimeve. si rezultat klientėt tanė mund tė paguajnė mė pak pėr tė njėjtin produkt dhe tė kenė njė shėrbim mė tė mirė, kjo do tė sjellė qė me paratė e kursyera ata tė mund tė rrisin numrin e kėtyre produkteve qė konsumojnė. gjė qė indirekt sjell rritjen e tė ardhurave tė kompanisė.

 

     sot "albanian duty free distribution" shpk i ka vėnė vetes dy objektiva bazė; e para tė rritė shitjet nė pėrputhje me rritjen e kėrkesės sė tregut dhe sė dyti tė rrisė shitjet dhe marzhin e fitim duke shtuar numrin e produkteve si dhe stokun.

 

rreth "albanian duty free distribution" shpk!

 

     "albanian duty free distribution" ėshtė njė operator DUTY FREE SHOP qė ushtron aktivitetin e saj tregtar qė prej vitit 1999 nė sallėn e tranzitit tė aeroportin tė ndėrkombėtar tė shqipėrisė, "nėnė tereza" rinas, tiranė. fusha e aktivitetit nė tė cilėn ėshtė pėrfshirė "albanian duty free distribution", ėshtė njė fushė sa specifike dhe e veēantė, aq edhe e rėndėsishme.

 

     kompania "albanian duty free distribution" shpk ėshtė rregjistruar si person juridik me vendim gjykate nr. 17819 datė 02.10.1997 dhe me seli qėndrore pranė qendrės sė biznesit 1403 "aba business center", 31 "papa gjon pali II", 1000 tiranė, shqipėri.

 

     anėtare e dhomės sė industrisė dhe tregtisė sė shqipėrisė si edhe anėtare e dhomės amerikane tė tregtisė nė shqipėri.